Złóż wniosek o Kartę Gdynia Rodzinna Plus

Karta Gdynia Rodzinna Plus uprawnia gdyńskie rodziny z co najmniej trojgiem dzieci do bezpłatnych podróży komunikacją miejską na liniach zwykłych po terenie Gdyni. Przypominamy jednak, że zarówno przedłużenie, jak i wydanie nowej karty, wymaga złożenia wniosku.

 

Projekt Gdynia Rodzinna, działający w Gdyni od kilku lat, cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród gdyńskich rodzin. Jego priorytetowym założeniem jest wyrównywanie szans. Dlatego we wrześniu 2016 roku, obok Karty Gdynia Rodzinna (uprawniającej m.in. do zniżek na wydarzenia kulturalne i sportowe), wprowadzona została również Karta Gdynia Rodzinna Plus. Trzeba jednak pamiętać, że wnioski o przedłużenie terminu ważności tej karty należy składać co roku.

Karta Gdynia Rodzinna Plus uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na liniach zwykłych w obrębie miasta. Dotyczy to wszystkich członków rodzin zamieszkałych w Gdyni z co najmniej trojgiem dzieci do 18. lub 24. roku życia (w przypadku kontynuacji nauki). Na tych samych warunkach z Karty skorzystają również dzieci przysposobione oraz dzieci z rodzinnych domów dziecka. W przypadku dzieci niepełnosprawnych przywilej bezpłatnej komunikacji przysługuje do 24. roku życia - niezależnie od kontynuowania nauki. Karta obejmuje także rodziców lub opiekunów prawnych dzieci. Podstawowym warunkiem wydania Karty jest potwierdzenie zamieszkania całej rodziny pod wspólnym adresem w Gdyni.

- W 2016 roku zostało wyrobionych niemal 7 tys. kart z czego ponad 2,5 tys. sztuk dla rodziców i ponad 4,2 tys. sztuk dla dzieci. Karty są sporym odciążeniem domowego budżetu wielodzietnych rodzin. Dlatego warto pamiętać, aby złożyć wniosek, żeby od września móc podróżowac komunikacją za darmo - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny i koordynator projektu Gdynia Rodzinna.

Wnioski o wydanie lub przedłużenie Karty nalezy składać w Biurze Obsługi Klienta nr 1 Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni (ul. Kilińskiego 16, w godzinach od 10.30 do 17.00).

Szczegółowe zasady wydawania Kart Gdynia Rodzinna Plus znajdują się w regulaminie. Podczas przedłużania terminu ważności kart weryfikowane są wszystkie dokumenty - tak, jak przy pierwszym wydaniu.

Źródlo: Gdynia.pl

Rate this item
(0 votes)
Last modified on poniedziałek, 07 sierpień 2017 15:01

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

@YouTube Ku uwadze radnych i władz miasta GDYNI. Kiedy budynki w centrum Gdyni zostaną prawidłowo oznakowane? Czy t… https://t.co/i8pACHnEhs
Pozwól do siebie dojechać https://t.co/v2tctA2SA1 przez @YouTube
ROZPOZNAJESZ TE OSOBY – powiadom policję https://t.co/tC7iKJLKfC przez @Tweet
RT @Wiadomosci_PR: "To działanie na zamówienie totalnej targowicy", "nie istnieje dialog między rządem a KE" - europosłowie komentują rezol…
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.