System InvisoLite rozpoczyna pracę

InvisoLite - nowoczesny, elektroniczny system monitorowania zużycia energii przez gdyńskie instytucje właśnie rozpoczął pracę. W poniedziałek 30 października – po wielu miesiącach przygotowań program został oficjalnie uruchomiony. Teraz czas na zbieranie danych i szacowanie korzyści.

 

InvisoLite to system, którego zadaniem jest gromadzenie danych na temat zużycia energii za prąd, gaz czy ciepło sieciowe w budynkach miejskich. W Gdyni kompleksowym monitoringiem objęte jest 450 budynków. Dane wprowadzane będą przez około 200 użytkowników po zalogowaniu się do systemu przy pomocy aplikacji uruchamianej w przeglądarce internetowej.

Dzięki analizie napływających do systemu informacji pobór prądu czy gazu ma być dużo bardziej efektywny. Pozwoli to na spadek emisji dwutlenku węgla i – co najważniejsze – znacznie obniży wysokości rachunków za miejską energię. Cieszymy się, że ciężka praca zaowocowała uruchomieniem systemu InvisoLite w naszym mieście. Dzięki niemu będziemy mogli kontrolować czystość powietrza, którym oddychamy, ale także będzie on miał bardzo konkretne wymierne korzyści na zmniejszenie wydatków miasta. – powiedział wiceprezydent Gdyni Marek Stępa.

System bazuje na prostej w użyciu, intuicyjnej i czytelnej bazie danych o szerokim zakresie możliwości przede wszystkim analiz i raportowania. W ten sposób Gdynia łatwiej wyznaczy kierunek osiągnięcia miana smart city czyli miasta zarządzanego w sposób inteligentny, efektywnego energetycznie i czystego. Osiągnięcie dużego stopnia efektywności energetycznej, ograniczenie zużycia energii i racjonalna jej konsumpcja przełoży się nie tylko na zwiększenie oszczędności w budżecie miejskim, ale także na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. A to oznacza czystsze powietrze w mieście.
 
Intuicyjny i dopasowany do potrzeb gminy system powstał dzięki zaangażowaniu Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta we współpracy z DK Energy Polska. W ramach wdrożenia projektu odbyły się szkolenia, w których wzięło udział około 200 pracowników poszczególnych jednostek gminy.

Źródło: UM Gdyni

Rate this item
(0 votes)
Last modified on poniedziałek, 30 październik 2017 17:47

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

NAJNOWSZE TWEETY

@YouTube Ku uwadze radnych i władz miasta GDYNI. Kiedy budynki w centrum Gdyni zostaną prawidłowo oznakowane? Czy t… https://t.co/i8pACHnEhs
Pozwól do siebie dojechać https://t.co/v2tctA2SA1 przez @YouTube
ROZPOZNAJESZ TE OSOBY – powiadom policję https://t.co/tC7iKJLKfC przez @Tweet
RT @Wiadomosci_PR: "To działanie na zamówienie totalnej targowicy", "nie istnieje dialog między rządem a KE" - europosłowie komentują rezol…
Follow Czesław Mikołajew on Twitter

Redakcja poleca

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

"To największa afera finansowa III RP". Wyłudzono nawet 250 mld zł

Sopockie co nieco: Piechotą do mariny?

Apteka dla aptekarza

Implant prącia – nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji

Po wyroku w sprawie Parku Rady Europy

W odpowiedzi na słowa wiceministra w Ministerstwie Zdrowia Pana Piotra Gryzy,

Sopockie co nieco: Czyją własnością jest miasto?

WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZENIA PRAWA

Teatr jednego aktora na Stadionie Miejskim

Spójnia Gdynia o dwa kroki od awansu!

Wyjazdowe zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża w zaległym meczu!

Please publish modules in offcanvas position.